Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Vana Ceketi Nedir? Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

17.10.2020
289
Vana Ceketi Nedir? Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Vana ceketi, enerjiden tasarruf kazanmak amacı ile kullanılır. Vana ceketi nedir, nerelerde kullanılır? Vana ceketi minimum seviye de enerji kaybı kazanmak amacıyla kullanılan cihazdır. Daha çok endüstriyel işletmelerde yer alan ısıtma ve soğutma hatlarındaki vanalar için kullanılır.

Vana Ceketi Nedir?

Vana ceketi nedir? Vana ceketi, enerji kullanımını minimum seviyeye indirirken aynı zaman da enerjiden büyük bir tasarruf sağlamak amacıyla kullanılır. Vana ceketi ile birlikte soğuk hatlarda oluşan ısıya yasak getirilmesi ile birlikte alandan oluşacak yoğunlaşmanın giderilmesi amaçlanır. Sıcak hatlarda fazla oluşan ısının aza indirgenmesi de temel olarak ele alınır. Vana ceketi elyaftan yapılır. Dış çevresinde silikon alüminyum ve kaplamalar ile birlikte kumaş yerleştirilir. Sırça, elyafından yapılmış olan vana ceketi, ısıya dayanıklı ve herhangi bir kopma sırasında problem oluşmaması adına dayanıklı ipler ile dikilmiş bir cihaz.

Vana Ceketi Nerede Kullanılır?

Vana ceketi, endüstriyel tesislerde kullanılır. Tesisler ile birlikte bir takım hatların ısı düzenlemelerinde sorun yaşanmaması adına da vana ceketine ihtiyaç vardır. 

Vana ceketi genel olarak kazan dairelerinde ve buhar tesisatlarında sık kullanılır. Isının oldukça fazla olduğu yerlerde kullanılması sorun oluşmaması adına önemlidir. Kızgın yağ hatları da vana ceketinin kullanıldığı diğer bir alandır. En fazla kullanıldığı diğer bir alan ise ısıtma ve soğutma tesisleridir. Isıtma ve soğutma tesislerinde yoğun ısıyı engellerken, soğutma olayında da fazla soğuma etkisinde olan yerlerde ısı dengesini ayarlamak amacı ile kullanılmaktadır. 

https://www.izoteknik.com/

Vana Ceketi Avantajları Nelerdir?

Vana ceketi nedir deyince ilk amaç enerjiden tasarruf sağlanmaktır. Vana ceketi kullanılan alanlarda bu temel esas alınır.. Vana ceketi ısı olarak oldukça dayanıklıdır. Aynı zamanda kullanım açısından da kolay bir araçtır. Ceket kullanırken bir sıkıntı yaşamadan ısıya dayanıklı olmasına göre kullanımı gerçekleştirilmektedir. Araç içerisinde insan sağlığını etkileyecek hiçbir zararlı madde veya zararlı kanserojen madde bulunmamaktadır. Bu yüzden enerji tasarrufu sağlanırken etrafa zararlı kimyasal madde salgılamamaktadır. Bu yüzden kullanıldığı alanda güvelik üst seviyededir. Buhar kapanı ve vanaları periyodik bakım gerektirir. Kolay uygulanabilir bu armatürler için sabit izolasyon uygulamalarından çok, sökülebilir ceket tipi izolasyonlar daha uygundur. Nedir sorusuna kafayı takanlar için nasıl bulundu sayfamız örnek makalelerle yayındadır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti