Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Torf Nedir? Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

17.10.2020
361
Torf Nedir? Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

Torf bitki köklerinden üretilen bir toprak türüdür. %100 organik olması torfu özel kılan bir durumdur. Peki, torf nedir, nerede kullanılır?

Torf Nedir?

Torf Nedir? Torf, organiklik olarak tam not almış bir topraktır. Özellikle nemli bölgelerde bulunan göl kenarı veya sonradan oluşmuş bir bataklığın altında yer edinen bitkilerin zaman geçtikçe çürümesi sonrasında oluşur. Bataklıklar, göl kenarları, oldukça nemli bölgelerdir. Yağış alarak her gün ıslak kalan kesimler torf toprak türünün oluşumunu sağlar.  Torfu özel kılan, aslında organik olması değildir; yıllar geçtikçe kendi kendini yenileyerek su dibine çöktüğünden kalitesini arttırmasıdır. Bitki tamamen havadan gelen oksijeni almadan çürümeye başlar ve bundan itibaren torf oluşumu da ortaya çıkar. 

Torfu Özel Kılan Nedir?

Torfu özel kılan diğer bir durum hacim olarak oldukça hafif ve su tutma özelliği olarak da kapasitesi yüksek bir tür olmasıdır. İçerisinde hastalık gibi bir durum bulunmaz. Torf haşere veya bir bitki hastalığı gibi herhangi bir hastalık taşımaz. %100 organik olarak bulunan ve tamamen yıllar geçerek çürümeye bırakan bir toprak türü olduğu için, bitkilere zarar vermeyen yapısı ortaya çıkar. Bitkiye sağlıklı bir görünüm kazandırırken, gelişim olarak da fayda gösterir. Torf, bitkilerin uzun yıllarca hayatta kalmasında, önemli bir görev üstlenir.

https://idealtorf.com/

Torf Nerelerde Kullanılır?

Organikliği ile bahçıvanların, bitki severlerin kalbini kazanmış olan Torf nasıl bulundu? Torf, her türlü bitkinin yetiştirilmesi ve kullanılmasında oldukça tercih edilen bir toprak. Kendisi içerisinde birçok besin kaynağı bulunduğu için bitkilere de fayda sağlar. Bitkinin doğru bir şekilde büyümesi için uygun ortamı yaratır. Bitkiye havadan gelecek nem ve oksijen oranını da düzenlemekte fayda sağlar. Özellikle ithal torf ile gelişen bitkiler daha hızlı bir gelişim ile büyür. Bitki, su ve gübreyi doğru ve düzenli orantılarla geçirir. Torf, organik olarak bitki ile ilgilenen kişilerin kullandığı önemli bir toprak türüdür. Bitkinin düzenli bir gelişim sağlarken aynı zamanda sağlıklı bir şekilde büyümesine yardımcı olur. Köklerden verilen suyu filtreleyerek bitkiye en saf halinde ulaştırır. Torf nedir sorusunun yanında bu şekilde farklı icatlar hakkında araştırma yapmak için nasıl bulundu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
    Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti