Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Src Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

21.11.2020
242
Src Belgesi Nedir? Nasıl Alınır?

Src Belgesi Nedir? Nasıl Alınır? 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu kapsamında faaliyet gösterecek olan tüm kişilerin alması gereken bir mesleki yeterlilik belgesidir. Taşıma yapılacak olan alana göre farklı kategorilerde verilmektedir. Bu belgeyi almaktan muaf olma gibi bir hakkınız da vardır. Bu belge için ayrıca bir eğitim almadan bu süreçten muaf olabilmek için muhakkak 2003 senesinden önce ehliyetinizi almış olmanız gerekir. Kurumumuza başvuru yaparak muafiyete dair anında belge alabilirsiniz. 2003 senesinden sonra sürücü belgesi alan kişilerin ise ayrıca söz konusu belgeyi alması gerekir. Bunun için bir eğitim dönemimiz bir de sınavımız olacaktır.

Src Belgesi Türleri Nelerdir? 

Farklı kategoriler üzerinden taşımacılığın cinsine göre eğitim ve sınav adımları atılmaktadır. Bu süreç içerisinde kişilerin tabi olacakları kategoriler;

  • SRC 1: Bu belge türü uluslar arası yolcu taşımacılığı kapsamında faaliyet gösterecek olan kişiler için özel olarak tasarlanmıştır.
  • SRC 2: Yurt içi yolcu taşımacılığı için talep edilen belgedir. Son dönemlerde en sık talep edilen belgeler arasında bulunuyor.
  • SRC 3: Uluslar arası eşya taşımacılığı yapan kişiler için oluşturulan sertifika sistemidir.
  • SRC 4: Yurt içinde yapılacak olan eşya taşımacılığında gereksinim duyulan belgedir.
  • SRC 5: Bu kategoride olan sertifikalar tehlikeli madde taşımacılığı yapan kişiler için özel olarak oluşturulmuştur.

Kurumumuza başvurarak faaliyet alanınıza uygun bir biçimde sertifika almak için gerekli olan ilk adımı atabilirsiniz. 

Src Belgesi Kurs İçeriği

Src belgesi nedir nasıl alınır; başvurunun yapılması ve gerekli belgelerin derlenmesinin sonrasında kurs süreci başlayacaktır. Taşımacılık alanında bilinmesi gereken temel hususları içeren bir eğitim programı geliştirilmiştir. Alanında uzman olan eğitmenlerimizi ile kişilerin bu alanda donanımlı biçimde hizmet vermesi ve çalışması için çaba sarf etmekteyiz. 

Mesleki Yeterliliğin Kanıtı 

Src Kursu aracılığıla alınan bu belge taşımacılık alanında yaşanan yoğunluğun artması ile beraber bu alanda profesyonel bir düzenlemenin yapılması zorunluluk haline gelmiştir. Bu süreç içerisinde bu belgenin zorunlu hale gelmesi ile beraber sadece sürüş bakımından teknik yeterlilik değil aynı zamanda taşımacılık yapılan alana uygun biçimde alan bilgisinin sunulmasına da büyük bir önem verilmektedir. 

Bu tür mesleki yeterlilik belgesi hakkında daha fazla bilgi için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti