Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Quora Nedir

24.06.2020
2.855
Quora Nedir

Tüm sorularınıza cevap veren en trend web sitesi Quora hakkında konuşalım! Ya da soruları cevaplamanızı söyleyebilirsin!

Quora nedir ? Quora, kullanıcı topluluğu tarafından soruların sorulduğu, cevaplandığı, düzenlendiği ve düzenlendiği bir soru ve cevap web sitesidir! Web sitesi 2009 yılında başlatıldı  ve piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, Quora Benchmark Capital’den 11 milyon dolarlık muazzam bir fon aldı. Şirketin merkezi Mountain View, California’dadır. 2020 yılı itibariyle aylık 300 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Quora nasıl kullanılır

Quora’yı kullanmak için bir hesap oluşturmanız gerekir. Ardından, web sitesinin temel işlevlerini öğrenebilirsiniz. Endişelenmeyin, hesap oluşturmayı ve web sitesinde gezinmeyi sizin için oldukça kolay hale getiriyorlar. Ayrıca, ücretsiz!

Quora hesabı nasıl oluşturulur?

Quora’yı ilk ziyaretinizde , bu renkli ekranda oturum açmanız veya bir hesap oluşturmanız istenecektir:

Bu ekrandan “E-posta ile Kaydol” u tıklayın. Bu sayfayı doldurduktan sonra profilinize fotoğraf ekleme ve sitedeki arkadaşlarınızla bağlantı kurma gibi diğer tipik hesap oluşturma gereksinimlerini tamamlayabilirsiniz.

Daha sonra ilginizi çeken şeyleri takip etmeye başlayabilirsiniz. Quora, bir arama motoru ve sosyal medya arasındaki mükemmel karışımdır. Web sitesindeki şeyleri takip edersiniz, ancak insanlardan ziyade aşağıda gösterilenler gibi konulara daha fazla önem verilir. Her iki durumda da, izlemeyi seçtiğiniz her şey feed’inizdeki içeriği oluşturur.

Nasıl Kuruldu ?

Tüm sorularınıza cevap veren en trend web sitesi Quora hakkında konuşalım! Ya da soruları cevaplamanızı söyleyebilirsin!

Quora, kullanıcı topluluğu tarafından soruların sorulduğu, cevaplandığı, düzenlendiği ve düzenlendiği bir soru ve cevap web sitesidir! Web sitesi 2009 yılında başlatıldı  ve piyasaya sürülmesinden bir yıl sonra, Quora Benchmark Capital’den 11 milyon dolarlık muazzam bir fon aldı. Şirketin merkezi Mountain View, California’dadır. 2011 sonunda Quora yarım milyon kullanıcı aldı.

2009 yılında, insanların genellikle internette cevap bulma konusunda şaşkına döndüklerinde, Adam D’Angelo ve Charlie Cheever büyüleyici bir fikir ortaya attı! Bu iki genç çocuk Facebook’un eski çalışanları oluyor. Firmadan çıkışlarını gönderen Adam ve Charlie bir fikir geliştirdiler ve aynı şeyi şimdi Quora olarak bilinen bir web sitesine uyguladılar. Quora’nın iki kurucu ortağı, Facebook tesislerinde bir araya geldi.

Kurucu ortaklar hakkında!

Kurucusu kimdir ? Adam D’Angelo ve sosyal medya devi arkasındaki beyin Facebook , Mark Zuckerberg, okul arkadaşları olmak olur! New Hampshire’daki bir yatılı okul olan Phillips Exeter Academy ile aynı okula gittiler . Onların bağları güçlüydü ve büyük dostlardı! 2004 yılında Zuckerberg, Adam’ı Facebook’ta Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı (VP) olarak atadı. Daha sonra 2008 yılında Adam Facebook’un Teknoloji Müdürü (CTO) ‘na terfi etti.

Charlie hakkında konuşmak, her şey böyle başladı! 2006 yılında, Charlie bir yazılım mühendisliği yöneticisinin konumu hakkında Facebook’tan bir e-posta aldı. İlk başta Charlie postayı görmezden geldi. Daha sonra fikrini değiştirdi ve teklifi kabul etti. Facebook’a katılmadan önce Amazon’da çalıştı.

Ancak, ikisi Adam ve Charlie’nin buluşup entelektüel konuşmalar yapacağı Facebook kampüsündeydi. Zamanla Adam ve Cheever en iyi arkadaş oldular! Fikir alışverişinde bulundular ve insanların bilgilerini, düşüncelerini ve görüşlerini paylaşmalarını kolaylaştıracak bir firma kurmayı düşündüler.

Daha sonra 2008’de, her iki aydın da kendi girişimlerini yaratmak için Facebook’tan ayrılmaya karar verdiler. Quora türetilmiştir Nisabı uzlaşma için bir araya gelen bir grup insan, yani! 2009 yılında Quora web sitesi açıldı. Şirketi geliştirmek yaklaşık bir yıl sürdü. Başlangıçta, Quora arama motoru devi Google ile karşılaştırıldı. Ancak, insanlar ikisi arasındaki farkları tanıdı! Google algoritmik odaklıdır, oysa Quora insanların bilgisine bağlıdır! Quora, Facebook, Twitter, Wikipedia, Yahoo Answers, Answers.com’a benzer olsa da, tamamen farklı bir şekilde çalışıyor! Kullanıcıların gerçek isimleri zorunludur ve Quora’yı kullanmak için Facebook, Google hesabınız veya Quora hesabınız üzerinden giriş yapmanız gerekir.

Quora Popüler Oldu !

Adam D’angelo , Google’a baktığınızda, işi size mükemmel bir web sayfası bulmaktır. Bir şey bilmek istediğinizde birçok durum vardır ve web sitelerinin bir listesi ideal değildir. Örneğin, bir genel bakış arıyorsanız, Wikipedia genellikle iyi, düzenlenmiş bir içerik topluluğuna sahiptir. Dolayısıyla, bu vakaları çözmenin bir yolu, tüm bu bilgileri insanların kafasından çıkarmak ve paylaşılabilecek faydalı bir formata dönüştürmektir.

Başarısının ardından, Ocak 2013’te Quora, kullanıcılarının resimler ve diğer ilgili şeyler gibi profillerinde yanıt vermeyen içerik yayınlamasına olanak tanıyan bir blog platformu açtı. Ben n Nisan 2014, Quora Tiger Global Management dan 80 milyon $ kaldırdı. Her geçen yıl, Quora çeşitli fonlar ve hatta yatırımcılar aldı! 2017’de Quora, Collaborative Fund ve Y Combinator ile bir dizi içerisinde 85 milyon dolar topladı! Son zamanlarda, Quora Hintçe, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Fransızca ve Endonezyaca da dahil olmak üzere birçok dilde lanse edildi.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti