Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Patreon Kurucusu Kimdir

20.05.2020
782
Patreon Kurucusu Kimdir

Patreon nedir ? Patreon, hayranların (veya kullanıcıların) sanatçılara çalışmaları için ödeme yapmalarını ve desteklemelerini sağlayan bir kitle fonlaması platformudur. Video, webcomics, müzik, podcast ve daha fazlası için Patreon, başka türlü ücretsiz içerik olabilecek şeyler için ekstra para kazanmanın bir yoludur ve hayranların favori sanatçılarının platformuna katkıda bulunmalarına izin verir.

Destekçilerin içerik oluşturuculara bağış yapmasının meşhur bir aracısı olan Patreon, öncelikle YouTuber’lar ve podcast’ler aracılığıyla popüler hale geldi. 

Patreon Sayfamız

Patreon kurucusu kimdir ? Açıklamadan önce, bizim de Patreon sayfamızın olduğunu belirtmek isterim. Destekleriniz bizi motive eder !!!

Buraya Tıklayabilirsiniz !! 1 dolar bile bizler için önemlidir. https://www.patreon.com/nasilbulundu?fan_landing=true

Patreon Kurucus kimdir ? Patreon Tarihi

Patreon kurucusu kimdir ? Patreon, Mayıs 2013’te Sam Yam ve müzisyen Jack Conte ,  tarafından YouTube videolarından geçimlerini sağlamanın yollarını buldu.  Sam Yam ile birlikte, bir sanatçı her sanat eseri yarattığında ‘müşterilerin’ belirli bir miktar para ödemesine izin veren bir platform geliştirdi. Şirket, Ağustos 2013’te bir grup girişim kapitalisti ve melek yatırımcıdan 2.1 milyon dolar topladı .  Haziran 2014’te Patreon , Index Ventures’tan Danny Rimer liderliğindeki A serisinde 15 milyon dolar daha topladı . Ocak 2016’da şirket , Thrive Capital liderliğinde, Patreon toplam 47,1 milyon dolara yükseldi. Şirketin şu an değeri ise 35 Milyon dolardır.

İlk 18 ayda 125.000’den fazla “kullanıcı” kaydettiler. 2014’ün sonlarında web sitesi, kullanıcıların sitenin içerik oluşturucularına ayda 1.000.000 doların üzerinde para gönderdiğini açıkladı. 

Mart 2015 yılında Patreon edinilen Subbable , yarattığı benzer bir gönüllü abonelik hizmetini Yeşil kardeşler , John ve Hank Green  dahil Subbable yaratıcıları ve içindekiler, getirdi CGP Gray , Destin Sandlin ‘ın Akıllı Her Gün ve Yeşil kardeşler kendi CrashCourse ve SciShow kanalları. Birleşme, Subbable’ın kullandığı Amazon Payments ile ödeme sistemlerinin beklenen şekilde taşınmasından kaynaklandı .

Ekim 2015’te site, neredeyse 15 gigabayt şifre verisi, bağış kayıtları ve alınan ve yayınlanan kaynak koduyla büyük bir siber saldırının hedefiydi . İhlal 2,3 milyondan fazla benzersiz e-posta adresini ve milyonlarca özel mesajı açıkladı. saldırının ardından bazı müşterilerin kişisel bilgilerinin korunması karşılığında Bitcoin ödemelerini talep gasp e-postalar aldı. 

Temmuz 2016’da Patreon kullanıcılarına bir e-posta  gönderdi ve yetişkinlere yönelik içerik oluşturucuları için değişiklikleri duyurdu. Patreon’daki “İş İçin Güvenli Değil” (NSFW) kategorileri altında çalışan bu tür içerik oluşturucular, artık PayPal’ın bağlı kuruluşu Braintree aracılığıyla PayPal üzerinden ödeme kabul edebildi . Bu taşıma, artık Patreon’daki Yetişkinlere Uygun İçerik oluşturucuların ödemeyi daha kolay kabul etmesine olanak tanıyor. Bu değişiklikten önce, bu içerik oluşturucular yalnızca kredi kartları üzerinden ödeme kabul edebiliyordu. 

Ocak 2017’de Patreon, kurulduğundan bu yana içerik oluşturuculara 100.000.000 ABD Doları’nın üzerinde para gönderdiğini açıkladı. 

Mayıs 2017’de Patreon, 50.000’in üzerinde aktif içerik oluşturucusuna, 1 milyon aylık kullanıcıya sahip olduğunu ve 2017 yılında içerik oluşturuculara 150 milyon doların üzerinde para göndereceğini açıkladı. 

Haziran 2017’de Patreon, içerik oluşturucuların Patreon platformunda üyelik işleri yürütmesi için bir dizi araç duyurdu. Dikkate değer iyileştirmeler arasında CRM sistemi, Lens adı verilen bir mobil uygulama  ve özel canlı yayınlar oluşturmak için bir hizmet yer alıyordu . 

Patreon Hakkında

Siteye göre Patreon, ayda 2 milyondan fazla destekçiden maaş kazanan 100.000’den fazla yaratıcıya sahip ve toplam 350 milyon doların üzerinde yaratıcı kazandı.

Site ayrıca şu anda kullanıcı başına ayda ortalama 12 $ bağış yapan 2 milyon üyeye sahip olduklarını bildiriyor.

Ağustos 2018’de Patreon, bir üyelik hizmetleri şirketi olan Memberful‘ı satın aldığını duyurdu. 

Patreon Nasıl Çalışır ?

Patreon kurucusu kimdir ? Açıkladık, peki patreon nasıl çalışır ? Patreon, içerik oluşturucuların sadık destekçilerden gelir elde etmesine izin verir, ancak bu süreç gerçekten nasıl çalışır? 

YouTube’un içerik oluşturuculara ödeme şeklindeki son değişikliklerden sonra – sitenin çeşitli nedenlerle videoları şeytanlaştırmasına izin veren değişiklikler – pek çok hesap biraz daha tutarlı bir gelir akışı oluşturmak için Patreon’a taşındı. 

Patreon, içerik oluşturucuların farklı içerik düzeyleri veya çeşitli avantajlar için farklı taahhütlerle aylık, abonelik tarzı ödeme katmanları oluşturmalarına olanak tanır. Örneğin, bir kullanıcı aylık 5 ABD doları için abone olabilir ve içerik oluşturucunun içeriğine erken erişebilir.

Site, içerik oluşturucuların yalnızca kullanıcı tarafından ödenen içeriği de ayarlamasına olanak tanır (yalnızca kullanıcılar tarafından görülebilir ve içeriği görüntülemeleri için ücretlendirilir). Ayrıca, yalnızca kullanıcı tarafından ödenmemiş içerik veya genel ücretli yayınlar gibi diğer varyasyonlar da mevcuttur.

İçerik oluşturucular ayrıca aylık yerine kullanıcılarını ücretlendirebilir. Bununla birlikte, bir kez seçildiğinde, ön taraf seçeneği kalıcıdır (aboneliğe veya gönderi başına geri değiştiremezsiniz). 

Kullanıcılar, farklı ödeme katmanlarına veya içerik için gönderi başına seçeneklere göre sıralanmış abonelik seçenekleriyle bir hesap oluşturarak ve favori içerik oluşturucularına seçilen ücretle aylık üye olarak katılabilirler. 

Patreon Nasıl Para Kazanıyor?

Peki, Patreon’un içerik oluşturuculara gelir getiren bir kitle fonlaması platformu olduğu göz önüne alındığında, sitenin kendisi nasıl para kazanıyor?

Sitelerine göre Patreon, içerik oluşturuculara ödenen miktarın% 5’ini ücret olarak alıyor. İçerik oluşturucular, gelirlerinin yaklaşık% 90’ını tutarken,% 5’i işlem ücretlerine gidiyor. 

Son Olarak

 Patreon binlerce çevrimiçi içerik oluşturucunun kullanıcı tabanlı finansman yoluyla daha tutarlı gelir elde etmesine yardımcı oldu.

İçerik oluşturucuların çoğu ayda yüzbinlerce dolar kazanmasa da, birçoğu gelirlerini fonlama yapısı aracılığıyla sübvanse edebiliyor. 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti