Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Mağaza Alarm Sistemi

10.08.2021
633
Mağaza Alarm Sistemi

Mağaza ve marketlerde çalıntı ve kayıp ürünlerden meydana gelen fire gibi giderler mağazada ciddi maddi kayıplara sebep olmaktadır. Mağaza alarm sistemi elektronik, kozmetik ve  gıda gibi bütün market ve mağazalarda ürünlerde gördüğümüz kağıt ya da plastik alarmlar ürünleri hırsızlık gibi olaylara karşı korumaktadır.

Alarm Sistemlerinin Önemi

Yeni açılmış ya da mevcut olan mağazalarda mağaza alarm sistemi ciddi ve artık zaruri bir ihtiyaç haline gelmiştir. Alarm sistemleri mağazalar için vazgeçilmezler arasında yerini almış durumdadır. Çünkü mağaza alarm sistemi için ödenen ücret  giderde ki kayıplardan daha cüzi bir fiyata sahiptir. Market ve mağaza içi hırsızlıklarla mücadelede demirbaş olan ürün koruma sistemleri perakendecilik sektörünün korkulu rüyası olan hırsızlara ve çalıntı ürünlere karşı alınan en önemli güvenlik önlemlerinden biridir. Mağaza alarm sistemi ile yapılan yatırım kısa sürede kendi ücretini amorte ederek firmanın zarara uğramasını engeller ve maliyet kaybını önler.

Mağaza Alarm Sistemi

Mağaza Alarm Sistemi Çeşitleri

Ürün koruma etiketi; Ürün Koruma etiketleri perakende satışı yapılacak ürünlere, ürün özelliklerine göre seçilerek korunacak olan ürünlere iğne yardımıyla adapte edilir. Ürün koruma etiketi mağaza giriş kapılarında bulunan güvenlik antenleri ile senkronize şekilde çalışır bu etiketler mağazasının kasa bölümünde kasiyer tarafından özel sökücü ile sökülerek tekrar kullanımı sağlanır.

Mağaza Güvenlik Sistemi; Perakende satış mağazalarında kayıp ve çalıntı ürünler ile mücadele etmede kullanılan en etkili yöntemlerin en önemlisi ürün koruma sistemleridir. Ürün koruma sistemleri sayesinde hırsızlık gibi kötü durumlarla karşılaşılması en aza indirgenmiş olur.

Barkod Alarm Etiketi; Mağaza alarm sistemi olarak kullanılan barkod alarm etiketleri genel olarak kırtasiye, kozmetik ve kutulu ya da ambalajlı ürünlerin korunmasında kullanılmaktadır. Etiketler tek kullanımlıktır. Bu etiketlere manyetik etiket adı da verilmektedir. Satış işleminde kasiyer ürünlerin üzerinde bulunan geçersiz barkodları elektronik deaktivatör ile deaktive eder ve müşterinin güvenlik antenlerinden uyarı vermeden geçmesini sağlamış olur.

Kablolu Ürün Koruma; Kablolu ürün koruma sistemleri özellikle elektronik cihazların satışı yapılan mağazalarda tercih edilmektedir. Kablolu ürün koruma ile güvence altına alınan cihazlar mağazada açık şekildede teşhir edilebilir. Bu sistem ve cihaz arasındaki kablo kesilirse ya da çıkarılırsa sistem sesli olarak çalışanlara uyarı vermektedir. Açık teşhir sistemi mağaza cirosunu büyük bir oranda etkilemekte ve arttırmaktadır, müşterinin satın alacağı ürünü diğer ürünlerle karşılaştırıp alması mağaza prestiji açısından önemli bir konudur.

Manyetik Tag: Manyetik etiket olarakta bilinen ürün koruma sistemleri mağaza girişlerinde bulunan güvenlik antenleri ile uyumlu şekilde çalışarak sinyal vermektedir. Manyetik Tag iğneli bir yapıya sahip olduğundan koruma altına alınacak ürüne sabitlenir. Bu ürün alarmının etiket sökücü olmadan çıkarılması oldukça zordur ve ürüne zarar vermektedir. Manyetik tagler mağazaların kasa bölümünde kasiyer tarafından etiket sökücü kullanılarak çıkarılmalıdır.

Güvenlik Antenleri; Güvenlik antenleri mağaza giriş ve çıkışlarında bulunan radyo frekansı ile çalışan mağaza alarm sistemi seçeneklerinden biridir. Mağaza dekorasyonuna uyum sağlayacak şekilde şeffaf ya da mağaza logosu kullanılarak tasarlanan güvenlik antenleri diğer mağaza ürün koruma sistemleri ile senkronize şekilde çalışır. Üzerindeki kağıt alarm deaktive edilmeden ya da manyetik tag varken mağazadan çıkartılmak istenen ürünü tespit ederek çalışanlara sesli uyarıda bulunur. Bu sistemde sesli uyarı kısmı ses ayarı isteğe göre değiştirilebilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti