Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Lazer Kesim

17.11.2020
291
Lazer Kesim

Kayseri Lazer kesim , yaşamın çoğu yerinde işlerinizi kolaylaştırmak için kullanılırken aynı zamanda işlerinize estetik de katmaktadır.   Basitçe anlatmak gerekirse çeşitli madeni materyallerin şekillendirilmek maksatıyla işlenmesinde tercih sebebidir . Madeni materyal işlemeciliğiyle kalmayıp aksine çok fazla materyalinde şekillendirilmesinde de uygulanmaktadır . Bu durum için örnek vermek gerekirse ; yoğun katmanlı ahşap duvar sanatını söyleyebiliriz . Mimari alanı kullanımları , reklam sektörü ve makine sanayisi gündelik olarak her yerde rastlayacağınız kullanım alanlarındandır. Endüstri kolunda , farklı makina parçaları oluşturmak için kullanılırken sanat eseri yapımlarına kadar uzanan bir kullanım ağı bulunmaktadır. Öyleki 1970 ‘ li yılların sonlarına doğru 8 milyar dolar değerinde 22 bin adet lazer kesim makinesi olduğu bilinirken bu rakam günümüzde yaklaşık 10 katına kadar çıkmıştır . Dünya değiştikçe insan , sanat ve endüstrinin de gelişerek değişmekte olması ihtiyaçlar doğrultusunda giderek artan bir ivme ile kullanıma devam eden kesimin , bazı iş konularında tek seferlik bazı iş alanlarında ise sürekli kullanıma tabi olmasına sebebiyet vermektedir . Anlattığımız açıklamalar doğrultusunda reklamcılık alanının vazgeçilmezi olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Lazer Kesim

Lazer Kesim Nasıl Yapılır

 Kesim , plaka şeklindeki malzemelerin , profillerin yahut boruların kesim tezgahına yatırılıp , kesilecek desenin cihaza girilmesiyle odaklanmış ışın sayesinde kesimi ile yapılır . Çok büyük güç üreten lazer ışınının genel olarak optik yardımıyla malzemenin üzerine kontrollü çıkışlarını sağlayarak , işleme yahut kazıma yolu ile yapılır.  Kesme kullanılan malzemede deformasyon yapmaz , çok ince hassasiyeti olup en ince ayrıntılara kadar sorun olmaksızın işlem yapabilir . Kesim sırasında ana malzemeye dokunma olmadığı için ezilme , pürüzlenme çapaklanma gibi durumlar ortadan kalkar .

Lazer Kesim Nerelerde Kullanılır ?

  Kalıp sanayi , neredeyse kullanım alanlarının yarısını kaplayan alandır . Uygulaması basit ve hata payı olmadığı için , istenilen tüm kalıplar basitçe hazırlanabilir . Makine imalat sanayi bu işin başında gelmektedir . Çünkü her makineyi üretirken çeşitli boyutda ve şekilde parçalar kesilmek zorundadır . Küçük parçaların biraraya gelerek , büyük makineler meydana getirilmesinden dolayı yine büyük oranda bu alan içinde yoğun kullanıma sahiptir . Gemi ve yat sanayi ‘ de parça birleştirme olarak söyliyebileceğimiz ilk imalat sürecinde gereklidir . Çelik kontrüksiyon ve vinç sanayi gibi ağır iş makinelerinin de üretiminde bu kesimin kullanıldığı bilinmektedir . Reklam sektöründe görsel iletişim unsuru olan tabelalar ve totemlerin kesiminde de yaygın olarak kullanılır Apartman asansörü , uçak asansörü ve yan kuruluşlarında imalatında lazer kesim kullanılır . İnşaat malzemeleri , ahşap ve mobilya üretim aşamasında sık sık kullanılmaktadır . Her türlü yedek parça ve tente yapımında da lazer kesim uygulanmaktadır . Bazı küçük parçaların üretiminde de kullanılmaktadır örneğin sızdırmazlık ürünleri ve contra gibi .

Kayseri Ahşap Lazer Kesim

  Ahşap kesim en detaylı sanatsal tasarımları en az hata ile ahşaba işlemek için kullanılan en iyi yöntemdir. Her türlü tasarım çalışmasını digital ortama aktarıp ahşap kesim sayesinde işleyebilirsiniz. Aynı zamanda Tv Ünitesi ve çeşitli mobilya parçalarıda ahşap lazer kesim ile üretilebiliyor . Cnc tezgahlarında yapılan bu işlem için farklı tür kesimler için farklı tür makineler kullanılmıyor . Genel olarak bir kaç ortak kullanıma uygun makine ile bu işlemler uygulanmaktadır. Ahlap kesim , ışınsal darbe ile yüksek sıcaklıkta yakma olayı meydana getirdiği için , kullanılan malzemenin kendisinden kaynaklı olarak küçükte olsa kararma meydana getirebilir. Bu durumlar için kullanılacak malzemelerin iyi seçilmesi çok büyük önem taşır .

Kayseri Pleksi Lazer Kesim

  Pleksi lazer kesim , Görsel iletişim sektörlerinde yaygın kullanıma sahiptir . Reklam alanı geniş malzeme kullanımına tabi olduğundan pleksi malzemeye basılan reklamlar bu kesim ile yapılmaktadır. Reklamlar planma süreci ve çıkış süreci net olan unsurlar olduğu için planlanmış bir reklamın çıkış startı verilmesi için hız büyük önem taşımaktadır . Kayseri Pleksi kesimin hız avantajı olduğu için hata payı düşük olduğu için tek standart kesim olarak da adlandırılabilir. Pleksi saydam ve yarı saydam ( katı naylon ve plastik gibi ) polimentilmetakrilat maddesinden üretilen bir malzemedir . Doğası gereği işlemesi yapılırken , kırılma , yanma , bozulma ve erimeye yatkın olduğundan dolayı kesim en çok tercih edilen işlemeciliktir. Pleksi lazer kesim sayesinde bu hataları en aza indirerek en hassas en ince detayları bile çok net bir şekilde işleme yapabilir.

Kayseri Metal Lazer Kesim

  Endüstride en detaylı metal tasarımlar , kayseri metal lazer kesim ile yapılır . Bir çok endüstri makinesinin imalatında ince işçilikler çok büyük önem taşıdıkları ve kullanılan malzemeninde yapısı ve fiyatı gereği hataya yer olmadığı için Lazer kesim ilk tercihtir.

Kaynak: https://tekislazer.com/tr/lazer-kesim.php

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti