Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Kola Nasıl Bulundu

16.11.2019
553
Kola Nasıl Bulundu

Kola nasıl bulundu sorusunun yanıtı bu içeceğin hayranları tarafından sıklıkla merak ediliyor. 1886 yılına dayanan uzun bir tarihsel çizgiye sahip olan içeceği formülü ilk senelerde çok sevilmese de özellikle son 100 sene içerisinde severek tüketilmeye ve satış konusunda rekorlar kırmaya devam etmektedir. Siz de ferahlamak ve oldukça net bir lezzet elde etmek için Kolayı tercih edebilirsiniz.

Kim Buldu?

Kola nasıl bulundu sorusunun yanıtı olarak eczacı Pemberton’un ismi verilmelidir. Bu noktada Pemberton’un sergilemiş olduğu muhteşem içecek içeriği sayesinde birçok kişi lezzet konusunda doruk noktasına ulaşmış bulunmaktadır. İlk sene günde 9 bardak satılan bu ürünün isim hikayesi de oldukça merak ediliyor. Eczanede çalışan bir kalfanın iki C harfinin yan yana getirilmesinin müşterilerin hoşuna gideceğini düşünmesinin hemen sonrasında Coca Cola sembolü ortaya çıkmıştır. Senelerdir çok fazla değişime uğramadan kullanılan bu sembol kalitenin logosu haline gelmiştir.

Efsanevi Şişe Ne Zaman Tasarlandı?

Bazı ürünler satışında tadı kadar satışa çıkarıldığı şişe konusunda da büyük bir önem kendini göstermektedir. Coca Cola’nın efsanevi şişesi 1916 senesinde tasarlanmıştır. Satış ve içim oranı alanında büyük bir etkiye sahip olduğunun ayrıca belirtilmesi gerekiyor. En kısa sürede en yüksek için keyfinin sunulması için klasik şişenin büyük öneme sahip olduğu fark ediliyor. Tüketicilerden gelen dönüşlerin de bu bilgiler ile aynı minvalde olduğunu görebilirsiniz. Coca Cola’nın ses getirmesini sağlayan bir diğer dönüm noktası da Time dergisinde reklamının çıkması oldu. Bu noktada hem daha fazla kişiye hitap etme fırsatı yakalandı hem de Time dergisinde yayınlanan ilk içecek reklamı Coca Cola’nın reklamı olmuştur.

Altılı Şişe Kavramı Ortaya Çıkarıldı!

Kola nasıl bulundu sorusunun yanıtının yanı sıra altılı şişe kavramının da sıklıkla merak edildiği belirtilmelidir. Kişilerin en kısa sürede altılı şişelere anlık olarak erişim sağlaması için büyük çaba sarf edilmektedir. Bu akışın ve talebin hız kazanması dünyada Coca Cola’nın ne derece büyüyen bir marka olduğunun da en net örnekleri arasında bulunuyor. Hem içimin hem de direkt olarak satışın kolaylaşması için Coca Cola tarafından büyük çaba sarf edilmiştir. Altılı şişe kavramı ilerleyen senelerde birçok farklı içecek firması tarafından kullanılmaya ve benimsenmeye devam etmiştir. Coca Cola markasının altılı şişe halinde satışa sunulması 1923 senesine dayanmaktadır.

Ülkemize Ne Zaman Geldi?

Kola nasıl bulundu sorusu kadar ülkemize hangi tarihte geldi sorusu da sıklıkla dile getirilmektedir. Bu noktada 1964 senesi kilit noktadır. 1964 senesinden bu yana ülkemizde kesintisiz bir biçimde hizmet vermeye devam etmektedir. Halkın severek tükettiği bu içeceğin dağıtımından soğuk tutulmasına kadar muhteşem bir akış sağlanmaktadır. En kısa sürede isteyen tüm kişilerin ulaşabilmesi için özel bir dağıtım sistemi ortaya çıkarılmıştır. Marketlere temin edilmesi sırasında sunulan akışın bu derece hızlı olması koordinasyonun ne derece geliştiği ile alakalı net bir biçimde bilgi vermektedir.

Şişeleme Tesisleri Türkiye’de Bulunuyor Mu?

Kola nasıl bulundu konu başlığı kapsamında ülkemize yapılan yatırım hakkında da net şekilde bilgi sahibi olmanız gerekiyor. 1997 senesinde Çorlu’da şişeleme fabrikası kuruldu. Bu fabrika sadece Türkiye’ye değil aynı zamanda Orta Doğu’da yer alan birçok ülkeye içecek akışının sağlanması için özel bir şekilde üretilmiştir. En kısa sürede yüksek verimliliği elde etmek için en doğru yerde bulunuyorsunuz. Coca Cola’nın dünyada ve ülkemizde sergilediği performans bir başarı hikayesidir. Bu başarı hikayesi halk için de önemli bir istihdam kapısı haline gelmiştir.

Belki Pizzanın nasıl bulunduğunu da merak ediyorsunuzdur ?

Pizza Nasıl Bulundu

 

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti