Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

İnsan Sapanı Nedir?

19.11.2020
351
İnsan Sapanı Nedir?

İnsan sapanı nedir; Adrenalin tutkunları için hazırlanmış olan bir sapan türü olarak, ilgi çekici olduğu kadar korkutucu da olabilmektedir. Özellikle yüksekten korkanlar için özel platform üzerinden saniyede 100 kilometre fırlatma gücüne sahip olabilir. Vadi ve yüksek alanlara spor ve eğlence amaçlı kullanımlar için tasarlanmış olsa da zamanında mancınık sistemiyle aynı kullanım amaçlarında yapılmıştır. 

İnsan Sapanı Nedir? Ne Amaçla Kullanılır?

İnsan sapanı ne amaçla kullanılır; son zamanlarda Rize’de adından söz ettiren bir sapan türü olarak, amacı tamamen eğlence ve spordur. Adrenalin sevenler için 25 metre yüksekliğe çıkılmasını sağlayacak özel bir platformla hazırlanmıştır. Bedeni sıkı sıkı kavrayan halatla birlikte yerden fırlatma sağlanan platform, adrenalin bağımlıları için kullanılan bir eğlence aracıdır. 

100 kilometre hızla fırlatılarak cesaret ve heyecanla karışmış duygunun adrenalinle birleştiği uç noktaları yaşatır. Fırtına vadisinde özellikle yaz aylarında herkesin büyük eğlence seçenekleri arasında yer almakta olan insan sapanı, kadınların ve erkeklerin eğlence alanlarından biri olmayı son dönemde başarmıştır. 

İnsan Sapanı Tehlikeli Mi?

İnsan Sapanı son dönemde Rize Çamlıhemşin ve Ardeşen Fırtına vadisi üzerinde adından oldukça söz ettiren bir platformdur. Bu platform tabi ki iyi kurulmalı ev en önemlisi sık sık kontrol edilmelidir. Saniyede 100 kilometre hızla fırlatma gücüne sahip olan bir platform olarak elbetteki bakımında aksaklıklar olursa tehlikeli ve hatta can alıcı olabilecektir. 

Fırlatma için iki platform arasında lastiğe bağlanan insan bedeni, bir araçla gerilerek halatın gerilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede fırlatma işlemi gerçekleştirilerek, sapan bırakıldığı anda adrenalin başlayacaktır. Sağlıklı ve kalp hastalığı olmayan kişilerin bu eğlenceye katılması tavsiye edilirken, özellikle adrenalin tutkunlarının da güvenilir yerlerde bu aracı kullanması özellikle tavsiye edilir. 

İnsan Sapanı Nedir? Kurulumu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda Türkiye’de doğu Karadeniz bölgesinde Fırtına vadisi ve Rize’de kendinden söz ettiren sapan, eğlenceli ve adrenalin dolu dakikalar için birçok yerde kullanılmaya başlanmıştır. Ama en çok Fırtına Vadisi üzerinde adından söz ettirmiş bir platform olarak kullanmak için henüz kötü bir sonuca şahit olunmamıştır. Bu şekilde farklı maceralara tanık olmak için Nasıl Bulundu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti