Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Gayrimenkul Hukuku

19.11.2020
227
Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul hukuku, medeni hukukun bir parçası olan eşya hukuku bölümleri içinde yer alır. Toplumun her kesimi ilgilendiren bir hukuk dalıdır. Gayrimenkul hukuk konuları; ev, arsa, apartman, daire gibi taşınmazlardır. Taşınmaz mallar ile ilgili olan gayrimenkul hukuku konusunda ekibimiz tarafından aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirisiniz.

Gayrimenkul Hukuku Kapsamında Verilen Hizmetler

 • Tapu iptal davası
 • Tescil davalarının hazırlanması 
 • Müdahalenin meni 
 • Mirasçıdan mal kaçırma 
 • Muris muvazzası 
 • Şuf’a 
 • Ön alım
 • Yabancıların mülk edinmesi
 • Taşınmaz malların alım ve satımı
 • Kira sözleşmelerinin hazırlanması ve yönetilmesi
 • Kira sözleşmelerinin feshi
 • Durum tespit çalışmaları 

Ekibimiz tarafından gayrimenkul hukuku kapsamında destek alabileceğiniz konular bunlarla sınırlı değildir. Her konuda ekibimiz ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. 

Kiracı Hakları Konusunda Destek Alabilir Miyim?

Gayrimenkul hukuku kapsamında değerlendirilen kira sözleşmeleri hem ev sahibi hem kiracı haklarının koruma altına alınması açısından önemlidir. Bu süreçte kira sözleşmesi hazırlamak için ekibimiz ile özele olarak iletişime geçebilirsiniz. Eğer kiracı iseniz de kira sözleşmesi hazırlamanız mümkündür. 

Kiracıların da ev sahiplerinin de birtakım hakları vardır. Bu hakların korunması ve uygulanması için kira sözleşmesi yapılır. Kira sözleşmesi yalnızsa ev sahipleri tarafından yapılacak sözleşmeler değildir. Kiracı olarak da ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda kira sözleşmesi de yapmak için destek alabilirsiniz. 

Eğer kiracıysanız ve size bir haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilir. Yasalar kiracıları da korumak için özel olarak hazırlanmıştır. Sizleri kiracı olarak elde ettiğiniz haklardan haberdar etmek için özel bir ekiple bekliyoruz. Yaşadığınız haksız durum karşısında ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Avukata Neler Sorabilirim 

Gayrimenkul hukuku konusunda ekibimizle iletişime geçtiğiniz zaman neler sorabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Ekibimiz sizin hukuk konusunda merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek için danışmanlık hizmeti yapmaktadır.  Sadece gayrimenkul konusunda değil eşya hukuku, ticaret hukuku, idare hukuku gibi konularda da ekibimiz ile iletişime geçebilir ve aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. 

Tüm hukuk dallarında olduğu gibi gayrimenkul hukukunda da bir avukat ile hareket etmeniz önemlidir. Eğer bilgili bir avukat ile hareket etmezseniz hukuk konusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktaları atlayabilirsiniz. Dava süreçleri kurallar çerçevesi içinde işleyen süreçlerdir. Kimsenin davasına sonsuza kadar bakılmayacağı gibi dava açarken yaptığınız yanlış adımlar da elde edeceğiniz haklardan mahrum kalmanıza sebep olabilir. Haklarınızdan mahrum kalmamanız için hemen ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Daha fazla hukuki makalelerimiz için Nasıl Bulundu sitemizi takip etmeyi unutmayın.

Kaynak: https://www.ceyhunguvel.av.tr/hizmetlerimiz.php?hizmet=gayri-menkul-hukuku-mersin

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti