Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

FSC Belgesi Nedir? Fsc Belgesi Nasıl Alınır?

17.10.2020
319
FSC Belgesi Nedir? Fsc Belgesi Nasıl Alınır?

FSC belgesi orman yönetim konseyi tarafından oluşturulmuş bir organizasyona aittir. 1993 yılında kurulmuş olan organizasyon, bir sivil toplum kuruluşudur. Orman yönetim konseyi ile oluşturulmuş FSC belgesi nedir, nasıl alınır?

FSC Nedir? 

FSC Belgesi nedir? FSC, orman ürünlerinin ve orman yönetimi ile bağdaştırılması gibi belgelendirmelerin bir arada bulunduğu bir sivil toplum kuruluşudur. Kuruluş kar amacı gütmez. 

Orman yönetim konseyinin yalnızca belli bir alan değil, dünya çapında oluşturulan bir kuruluştur. İlk kuruluş yeri Almanya’dır. Almanya’nın Bonn şehri FSC kuruluşunun merkezi olarak bulunur. FSC isim olarak da Almanya’nın Bonn şehrinde bulunan Forest Stwardship Council kuruluşundan alır. Kuruluşun baş harflerinden organizasyon adı oluşturulur.

FSC tepki amacıyla kurulmuş. FAO raporlarına karşı olarak bulunur. Kuruluşun dünya çapında ormandan elde edilen ürünlerin doğru bir şekilde kullanılması ve bununla birlikte doğru bir yönetim ile kurumlara iletilmesi amaçlanır. Orman ürünlerindeki denetimin güvenli ve bağımsız bir şekilde olması vizyon olarak kuruluşun amacı.

https://www.fscbelgesi.com/

FSC Belgesi Nasıl Alınır?

Bir firmada orman ürünleri ile ilgili ürünler ortaya çıkarılıyorsa ve firmaya yapılan denetim sonrasında onay alınmış ise buraya FSC belgesi verilir. Denetim içerisinde her türlü aşama bulunur. Dayanıklılık, standart güvenlik, orman ürünlerinin doğru kullanımı gibi birçok detay denetim içerisinde yer alır. FSC belgesi internet üzerinden yayınlanarak verilen bir belgedir. Belgenin alındığı firmalar, güvenilirlik ve sağlamlık gibi konularda kesinlik de kazanır.

FSC Belgesi Almanın Amacı Nedir? 

Orman yönetim konseyinin bir organizasyonu olan FSC belgesi nasıl bulundu? FSC belgesi, orman yönetim konseyi tarafından tüm dünyada orman ürünlerinin doğru kullanımıyla doğayı olabildiğince korumak amacıyla verilen bir belgedir. Bu yüzden orman ürünlerine yapılan herhangi bir müdahalenin doğaya zarar vermeksizin işlenmesi ve bununla birlikte ortaya çıkarılan ürünün faydalı olması amaçlanır. Kar amacı ile kullanılan bir orman ürünü, kullanım amacına göre ekosisteme zarar vermeyecek bir şekilde doğadan koparılır ve kullanılır. Belge alımında dikkat edilen durum budur. Kullanıcının orman ürünü ile elde edilmiş ürünü uzun yıllar boyunca faydalı olarak görmesini sağlar.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
    Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti