Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Dedektör Fiyatları

05.08.2021
38
Dedektör Fiyatları

Dedektörler metal gibi maddeleri algılayabilen cihazlara cerilen addır. Kullanım alanlarını sıralayacak olursak konser alanlarından tutunda, askeriye, miting yerleri, alışveriş merkezleri ve hava alanları gibi pek çok yerde sıklıkla görmekteyiz. Metal dedektörü, alan tarama dedektörü, yer altı görüntüleme dedektörü ve güvenlik dedektörü gibi pek çok dedektör çeşidi vardır. Kullanım amacına ve yerine göre farklı fiyat skalasına sahip olan dedektör fiyatları 2021 için fiyat bilgisi edinmeden önce dedektör alırken nelere dikkat edilmelidir bunu öğrenmekte fayda var. 

Dedektör Fiyatları 2021 Piyasası

Dedektör Fiyatları 2021 piyasası belirlenirken pek çok etken göz önünde bulundurulur. Örneğin derin arama yapan dedektör ya da yüzeysel arama yapan dedektörden tutunda marka, model, marka kalitesi ve alan tarama hacmi gibi pek çok sıralanabilir. Güvenlik dedektörü, alan tarama dedektörü, metal dedektörü (define arama dedektörü) alan tarama dedektörü ve yer altı görüntüleme gibi birçok çeşide sahip olan dedektörler gerek güvenlik önlemleri için gerekse arkeolojik kazılar ve define arama için olsun birçok farklı alanda kullanılabilir. Dedektör arayışı içindeyseniz dedektör fiyatları 2021 merak ediyorsanız ve dedektörler hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız bizimle iletişime geçip detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Dedektör Çeşitleri Nelerdir?

Dedektörler kısaca metalleri aramak için kullanılan cihazlar olarak tanımlanır. Ve pek çok alanda karşımıza çıkar. Birçok farklı türü bulunan dedektörün en yaygın kullanım yerleri ise alışveriş merkezleri, konser ve miting alanları, hava alanları askeriye gibi hem açık hem de kapalı alanlardır. Bu alanlarda kullanılan dedektörler güvenlik dedektörleridir. 

Define Dedektörü 

Define dedektörü ya da altın arama dedektörü olarak da bilinen dedektör çeşidi aslında gelişmiş bir metal arama dedektörüdür. Altını olduğu gibi tespit eden bir cihaz geliştirilmediğinden bu dedektör çeşidi kullanılmaktadır. Yani altın aramak istediğinizde gelişmiş bir metal dedektörü almanız gerekmektedir. Dedektör fiyatları 2021 için araştırma yaparken bu bilgiyi de göz önünde bulundurmanızda fayda var. Askeri alanda mayın taraması yapılırken, konser miting gibi açık hava alanlarında girişlerde ve havaalanı alışveriş merkezler gibi üst araması yapılan yerlerde sıklıkla kullanılır. Bunun beraberinde arkeolojik kazılar ve altın arama işi için de metal dedektörlerden faydalanılmaktadır. 

Alan Tarama Dedektörü

Alan tarama cihazı ya da dedektörleri çok geniş bir alanı tek bir noktadan tarayan üstün teknoloji metal dedektörleridir. Uluslararası alanda Long Range Locator – LRL (uzun mesafe alan tarayıcı) olarak bilinmektedirler. Normal, standart metal dedektörler ile aranan altın, değerli metal, define için direkt olarak kıymetli nesnenin üzerine gitmek gerekirken alan tarama dedektörleri sayesinde herhangi bir noktadan bulunulan bölgenin tümü taranarak durduğunuz yerden çok geniş bir alanı çok rahat bir şekilde arayabilirsiniz. Böylece standart metal dedektörleri ile saatler, bazen günler süren mesafeleri alan tarama dedektörleri ile dakikalara indirmek mümkündür. 

Güvenlik Dedektörü

Güvenlik dedektörü silah, bıçak tabanca gibi kesici ve delici aletleri anında tespit ederek oluşabilecek güvenlik zaafiyetini ortadan kaldırmaya yarayan cihazlardır. Güvenlik dedektörlerinde güvenlik sağlamak amacıyla kullanılan 3 farklı cihaz türü vardır. Bunlar el tipi güvenlik dedektörleri, kapı tipi üst arama güvenlik dedektörleri ve x ray bagaj arama ve tarama güvenlik dedektörleridir. Kapı tipi üst arama güvenlik dedektörleri, çok geniş alanlarda kullanılmaktadır. Hava alanları, iş merkezleri, kamu kurum ve kuruluşları, askeri alanlar, belediyeler, fabrikalar, plazalar, oteller, sosyal etkinlik alanları, stadyumlar, ceza evleri vb. bu alanlara örnek olarak gösterilebilir.

Kaynak: https://www.dehadedektor.com.tr/blog/icerik/dedektor-fiyatlari-2021

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti