Nasilbulundu.net

Site 1. rengi

Site 2. rengi

Topbar rengi

Menü ikon

Menü hover

Menü arama

Footer rengi

Tasarım

Arduino Nedir?

09.06.2021
93
Arduino Nedir?

Elektronik ve programlamaya yeni başlayan kişilerin en sık sorduğu sorulardan biri: arduino nedir? Arduino geleneksel yöntemlere göre çok daha kolay programlama karıştırılmış mikro denetleyici cihazlar için bir platformdur. Arduino’nun basitliği ve kullanım kolaylığı sayesinde, gizli sistemler ve programlama artık eskisinden çok daha az bir giriş engeline sahiptir.

Arduino’nun Avantajları Nelerdir?

Arduino ayrıca mikro denetleyicilerle çalışma sürecini kolaylaştırır, ancak öğretmenler, öğrenciler ve ilgilenen yeni başlayanlar için diğer sistemlere göre bazı faydalar sunar. Bu faydalar:

  1. Ucuz:

Arduino kartları diğer mikro denetleyici platformlarına kıyasla nispeten daha az maliyetlidir. Arduino modülünün en ucuz versiyonu elle monte edilebilir ve önceden monte edilmiş olabilir.

  • Çapraz platform:

Arduino (IDE), Windows, Macintosh OSX ve Linux işletim sistemlerinde bulunur. Çoğu mikro denetleyici sistemi Windows ile sınırlıdır.

  • Basit, net programlama ortamı:

Arduino Yazılımı (IDE), yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır, ancak ileri düzey kullanıcıların da tercih edebileceği kadar esnektir. Öğretmenler için, uygun bir şekilde İşleme programlama ortamına dayalıdır, bu sebeple bu ortamda programlamayı öğrenen öğrenciler Arduino IDE’nin nasıl çalıştığına daha da aşina olacaktır.

  • Açık kaynak ve genişletilebilir yazılım:

Arduino yazılımı, deneyimli programcılar tarafından genişletilebilen açık kaynaklı araçlar olarak yayınlanır. Dil, kütüphaneler aracılığıyla daha da genişletilebilir ve teknik ayrıntıları öğrenmek isteyen kişiler, Arduino’dan temel aldığı programlama diline sıçrayabilirler. Benzer şekilde, isterseniz doğrudan Arduino programlarınıza öğrenebilirsiniz.

  • Açık kaynak ve genişletilebilir donanım:

Arduino kartları deneyimli devre tasarımcıları modülün kendi versiyonlarını yapabilir, genişletebilir ve geliştirebilir. Nispeten deneyimsiz kullanıcılar bile nasıl çalıştığını anlamak ve paradan tasarruf etmek için modülün devre tahtası sürümünü oluşturabilir.

Arduino Nerelerde Kullanılır?

Arduino’nun kullanıldığı yerler robot programlama, akıllı ev projeleri, otomasyon ve üç boyutlu yazıcılardır. Buralarda kullanılmasının nedeni kolay entegre oluşu ve projenin hızlıca bitirilmesidir. Arduino’nun kullanımı çok kolaydır ve kullanmak için çok fazla elektronik bilgiye sahip olmaya gerek yoktur. Çünkü yeni bir arduino kartı tasarlamazsınız sadece var olan kart ile bilgi alış verişi yaparsınız. 

Genel olarak Arduino Nedir? sorusunu sizler için açıkladık.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2020 Tüm Hakları Saklıdır. Seo hizmeti